ארכיטקטורת מידע

מה היא ארכיטקטורת מידע ?


ארכיטקטורת מידע (Information Architecture) היא מונח כולל, המתייחס להיגיון העומד מאחורי תכנון האתר. הלוגיקה של מבנה האתר, תיוג המידע, סידור התכנים - כל המרכיבים הקשורים להיגיון הפנימי של המערכת - הם אלו שיאפשרו לגולש להתמצא בקלות, לנתב את דרכו היטב ולנווט ישירות אל היעד.

הצורך בארכיטקטורת מידע


כל מי שעוסק בתחום ארכיטקטורת המידע בכלל ובבניית אתרים בפרט, מבין את הצורך להפוך את המידע לנגיש: רק תכנון יסודי ונכון של המערכת יעשה את האתר שלך מזמין לגלישה ומועדף על פני אחרים ברשת. היתרון המשמעותי של ארטיס בעולם המורכב של ארכיטקטורת מידע, הוא היכולת לתייג את המידע ולסדרו מנקודת מבטו של המשתמש - ולא של המתכנת.

יש לכך משמעות רבה: במרבית המקרים, ארכיטקטורת המידע נקבעת על ידי המהנדסים ואנשי ה-IT, המתייחסים בעדיפות ראשונה לדרישות אחסון המידע בבסיס הנתונים. צוות ארטיס, לעומת זאת, מחויב בראש ובראשונה לערכי הנדסת אנוש, ובמילים אחרות: לנוחותו של המשתמש בבואו לאחזר את המידע.

ארכיטקטורת מידע סדורה והגיונית נבנית כאשר לנגד העיניים מצוי הגולש, המעוניין להגיע לתוכן - ורק לאחר מכן המתכנת, הנדרש לאחסן את המידע. גישה כזאת של ארכיטקטורת מידע, שהלוגיקה שלה היא בראש ובראשונה היגיון המשתמש, מסייעת לאתר ולבעליו להגיע להישגים המצופים. הדרך של ארטיס להגיע לתכנון פונקציונאלי וחכם של האתר, עוברת אפוא תמיד דרך שיפור חוויית המשתמש.

חזרה למעלה
כל הזכויות שמורות © www.artis.co.il